Науково дослідні роботи
                             Науковi здобутки кафедри

Протягом 3 років роботи кафедри викладачами захищена 1 докторська дисертація і виконується 3 кандидатських дисертації. Викладачі кафедри беруть участь у наукових семінарах, конгресах, конференціях, де доповідають про результати дисертаційних робіт. Науковцями кафедри медичної біоетики і деонтології від часу створення кафедри опубліковано близько 40 статей у науково-практичних журналах і збірниках, понад 20 тез. Щороку результати наукових розробок доповідаються на підсумковій науковій конференції університету.

Кафедрою підготовлені матеріали для планування НДР, з метою виявити індивідуальні особливості формування комунікативних навичок і розвитку емоційного інтелекту залежно від фізіологічних особливостей вищої нервової діяльності і вищих психічних функцій і сформулювати індивідуальні рекомендації для організації навчального процесу у студентів молодших курсів медичного університету. Результати досліджень планується впровадити на кафедрі медичної біоетики і деонтології.

Під керівництвом проф. Волкової Н.М. підготовлено і успішно захищено 6 магістерських робіт на базі ННІ медсестринства. У поточному році виконуються ще 3 роботи.

Кафедра співпрацює з міжнародною організацією PRIME (Партнерство у міжнародній медичній освіті, Великобританія). Із 13 по 17 травня 2013 р. з візитом у Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського перебували викладачі PRIME (Партнерство у міжнародній медичній освіті, Великобританія) - проф. Річард Вінсент, голова виконавчого комітету, старший викладач PRIME, лікар-кардіолог в університетській лікарні Брайтон і Сасекс, професор медицини Брайтонського медичного університету, заступник декана факультету післядипломної освіти медичної школи Брайтонського універсиету, почесний консультант із кардіології у Королівської служби охорони здоров’я; д-р Рос Сімпсон, старший клінічний викладач в медичній школі Саусхемптонського університету, регіональний директор східноєвропейської діяльності PRIME, лікар загальної практики; д-р Аарон Попплетон, клінічний викладач PRIME, лікар внутрішньої медицини, випускник Манчестерського університету, працює у відділенні кардіології та ендокринології). Метою візиту PRIME було проведення міжнародного тренінгу «Лікар-Пацієнт» серед студентів ТДМУ для вдосконалення навичок комунікації із пацієнтами, навчання основ цілісного підходу до хворого, розпізнавання і корекції психічного стану пацієнта.

 Викладачі кафедри активно беруть участь у наукових семінарах, конгресах, конференціях.