Конференції, семінариКафедра співпрацює з міжнародною організацією PRIME (Партнерство у міжнародній медичній освіті, Великобританія).

Бідованець О. Ю. у Брайтонському медичному університеті 

       14 березня 2013 р. разом із групою викладачів із університету медицини і фармації м. Клуж-Напока (Румунія) Бідованець О. Ю. відвідала Брайтонський медичний університет, де ознайомилася з методикою навчання студентів, зокрема, про запровадження електронного контролю знань, об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ), схему оцінювання, навчання на клінічних кафедрах з 1 курсу.Учасники Міжнародного тренінгу "Лікар-Пацієнт" 13-15 травня 2013 року

         Працівники кафедри брали участь у серії семінарів, які мали на меті поширення знань з питань біобезпеки і біозахисту, щодо інформації подвійного використання серед науковців і представників освітніх установ медичного профілю, працівників фармацевтичних і біотехнологічних підприємств, відповідальних робітників міністерств і відомств, залучених до забезпечення біобезпеки України. Дана серія семінарів проводиться за спонсорської підтримки “CRDF Global”, США.


Проф. М. Дандо розповів про досвід Бредфордського університету щодо освіти з біобезпеки і біозахисту.


Доц. Г.Т. Терешкевич представила свій навчальний посібник "Боетика" академіку НАН та НАМН України професору С.В. Комісаренку 


Учасники семінару «Освіта з біобезпеки та біозахисту» 17-18 листопада 2012 в м. Одеса (доц. Волкова Н.М., доц. Терешкевич Г.Т., доц. Толокова Т.І.)


Доц. Волкова Н.М. під час доповіді на Міжнародному семінарі «Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в Україні», 4-6 жовтня 2014 р. в м. Київ


Міжнародний семінар «Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в Україні»


 
Міжнародний семінар «Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в Україні»

Доц. Толокова Т.І. 14-15 жовтня 2014 р. на Міжнародному медичному конгресі

     Доц. Толокова Т.І. 14-15 жовтня 2014 р. взяла участь у Міжнародному медичному конгресі, а саме науково-практичній конференції «Вагітність і пологи високого ризику», круглому стілі «Стан здоров’я дітей і підлітків у формуванні репродуктивного потенціалу країни» та практичній конференції «Приватна медицина реалії практики».


Участь в 6-му Регіональному Семінарі

« Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в Україні»

17-20 травня 2016 р відбувся 6-й Регіональний Семінар «Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в україні», Київ в рамках проекту Р633 Освіта та поширення знань в Україні за підтримки Міністерства оборони Великобританії, Українського науково-технологічного центру, Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України, Української асоціації біобезпеки під головуванням Президента Української асоціації біобезпеки, голови Комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО України, Академіка Сергій Комісаренко, Національна академія наук України.


6-ий Регіональний Семінар

В семінарі брала участь доцент кафедри медичної біоетики і деонтології Толокова Т.І.

Обговорювались актуальні питання пов’язані з наростаючими біозагрозами в умовах срімкового розвитку сучасних наукових технологій.

6-ий Регіональний Семінар

В основу семінару покладені інтерактиви «Дослідження ризику біотероризму», «Біозахист у контексті спалахів природних захворювань», «Конвенція про заборону біологічної і токсинної зброї та роль вчених», «Проблема подвійного використання і відповідальність науки», «Система запобігання», «Конвергенція хімії і біології, ризики для безпеки і роль промисловості», «Міжнародні і національні наукові організації та біологічний захист», «Огляд наукових і технологічних досягнень та Конвенція про заборону біологічної та токсинної зброї», «Утворення сталого партнерства між науковими та правоохоронними спільнотами», «Роль наукової співдружності у розробці і зміцненні міжнародних відносин у галузі біозахисту».

Від організаторів семінару тренінги провдила Тетяна Новосьолова Бредфордський Університет, Бредфорд, Великобританія, стипендіат Wellcome Trust у відділі досліджень проблем миру університету Бредфорда, співредактор підручника «Запобігання біологічних загроз: Що ви можете зробити» і автором «Навчального посібника з біологічного захисту: Можливості командно-орієнтованого навчання», учасник розробки навчальних програм в галузі контролю над озброєннями та біологічного захисту для університетів та спеціалізованих курсів професійної підготовки.

 

Меморіальний музей

Учасники семінару відвідали меморіальний музей імені всесвітньо відомого вченого академіка О.В. Палладіна й ознайомились з життєвим шляхом видатного науковця.

Сучасні й майбутні досягнення в галузі біотехнології принесли і принесуть багато користі людству, тваринам і рослинам – однак, ці досягнення також спричинюють ризики, які ми повинні усвідомлювати, а також гарантувати те, що такі ризики не завдадуть ніякої шкоди.

Для того, щоб відповідальна поведінка стосовно всіх аспектів біологічного захисту стала невід’ємною нормою медико-біологічних і пов′язаних з ними наук, необхідно здійснювати численні розробки у напрямку підвищення рівня обізнаності, покращення освіти і практичної діяльності серед наукового співтовариства.


Стажування у Міжнародному університеті Шиллера (Німеччина)

З 15.07.2016 по 27.07.2016 у складі делегації працівників ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України» доцент кафедри медичної біоетики і деонтології Толокова Тетяна Іванівни проходила стажування у Міжнародному університеті Шиллера (Heidelberg, Німеччина) за програмою «Освітній процес, сучасні методики викладання та організація наукових досліджень: досвід Міжнародного університету Шиллера».Доц. Толокова Т.І., декан доктор Nicolle Macho, доц Бігуняк Т.В.

Метою стажування було підвищення рівня міжкультурної наукової комунікації між країнами, ознайомитись з сучасними методами наукових досліджень і аналізу в Schiller International University порівнюючи їх з досвідом українських університетів, імплементація міжнародного досвіду у вищій освіті в Україні.

Під час академічного візиту 112 годин учасники стажування вивчали організацію навчального процесу у Європі, ознайомилися із досвідом роботи у Міжнародному університеті Шиллера, зокрема, обов’язковими та вибірковими курсами професійної підготовки студентів: принципами вибору, системою реєстрації на курси, підходами побудови навчальних програм, програмою подвійних дипломів, методами викладання, системою складання іспитів, оцінки знань, підходами щодо організації контролю знань студентів, які орієнтовані на підвищення практичних знань студентів та якості професійної освіти.Делегація науковців з України під час стажування з ректором Міжнародного університету Шиллера у Гайдельбергу

Міжнародний університет Шиллера (Schiller International University) був заснований у 1964 году як коледж Шиллера (Schiller College) доктором Вальтером Лайбрехтом, який закінчив Гарвардський університет займав посаду єпископа. Навчальний заклад був названий на честь німецького поета і драматурга Йоганна-Фрідріха Шиллера. На сьогодні Міжнародний університет Шиллера – це американський університет із кампусами у США (Флорида), Великобританії (Лондон), Франції (Париж, Страстбург), Німеччині (Гайдельберг), Іспанії (Мадрид), в якому навчаються 20 000 студентів із більше, ніж  100 країн світу (понад 2/3 із США та Великобританії).


 

Студенти навчаються англійською мовою у різних країнах і по закінченню університету отримують американський диплом вищої освіти.

Студент університету Шиллер отримує ступінь бакалавр/магістр, дійсний у 45 країнах Болонської угоди та у США.

Автоматично студент будь якого кампусу (Madrid, Paris, Heidelberg or Florida) отримує диплом університету Рохемптон, Велика Британія (the University of Roehampton).

Основні програми навчання у Міжнародному університеті Шиллера: бакалаврат і магістратура за напрямками: міжнародний бізнес, міжнародні відносини та дипломатія, економіка, міждисциплінарні дослідження,  менеджмент інформаційних технологій, міжнародний туристичний менеджмент та інші.Кампус Міжнародного університету Шиллера у Heidelberg (Німеччина)

Приймають на навчання студентів, які мають середню/вищу освіту та рівень володіння англійською мовою (TOEFL 500-550). Американська система освіти програми навчання Університету Шиллера відповідає академічній системі, яка була прийнята у США. Навчальний рік складається із осіннього, весняного семестрів (кожен тривалістю по 15 тижнів) та літнього семестру (7 тижнів). Студенти вивчають 6 курсів (предметів) протягом повного семестру та 3 протягом літнього семестру. Один курс триває місяць навчання, найменша кількість студентів на курсі 4. На індивідуальному навчанні із кожних 45 год. лекцій студентові читають лише 6 год. Два рази на рік курси повторюються. Навчаються студенти з понеділка по четвер по 3 години на день. На кожний курс читають найменше 6 лекцій, інше – практичні заняття, самостійна індивідуальна робота. В університеті є власний WEB-сайт, де є всі матеріали щодо навчального процесу (робочі програми, розклади, оголошення, тощо),  наукова бібліотека, оснащена копіювальною технікою, Інтернетом тощо.


У бібліотеці університету

Після вивчення курсу з дисципліни студент захищає дипломну роботу, у підготовці до якої його консультує прикріплений викладач. В оцінюванні письмової роботи до уваги береться зміст, граматика, джерела літератури, цитати, чи вчасно відправлена на адресу викладача робота. Всі проміжні та фінальний іспити проходять у письмовій формі, протягом 48 годин після здачі іспиту студент знайомиться із своєю оцінкою на сайті університету в Blackboard системі (електронна оцінка і реєстр). Якщо студент не зявився, запізнився чи незадовільно здав іспит, для отримання оцінки з дисципліни потрібно ще раз платно пройти вивчення даного курсу Перескладання іспитів студентами не існують. Є також дистанційна програма навчання для 10 курсів, але вона повинна займати не більше 25 % навчання студента. На бакалавраті дистанційне навчання доступне у галузі міжнародного бізнесу (BA), міжнародного туризму (BS), міжнародних відносин та дипломатії (ВА) та міждисциплінарних досліджень (ВА). Кожен студент вивчає дві іноземні мови, що суттєво збільшує шанси отримати роботу в різних країнах.

Частина студентів за письмовим поданням і рішенням адміністрації отримує стипендію, що залежить від успіхів у навчанні.

Стажування для науковців проводилось у формі лекцій, інтерактивного навчання в малих групах, круглих столів, семінарів.

Учасники стажування познайомилися з умовами проживання студентів у гуртожитках навчального закладу.
У студентському гуртожитку

Викладацький склад – це професори університету, які мають практичний досвід по дисциплінах, які вони викладають. На сайті є електронний журнал, де про викладачів є інформація щодо освіти, наукової та волонтерської діяльності, пройдених стажувань.

В Україні новітні методики викладання лише набувають свого поширення і потребують подальшого вдосконалення, аналізу та імплементації досвіду  передових європейських країн. Враховуючи те, що близько 1500 іноземних студентів із 57 країн світу навчаються у ДВНЗ “Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України”, актуальним є вивчення міжнародних стандартів освіти, міжкультурної різниці американських та європейських студентів,  мотиваційних аспектів європейського освітнього процесу.

Організаційний комітет подорожей з науковою метою надав можливість учасникам стажування під час академічного візиту ознайомитись з історичними пам’ятками Європи.

                                            

Бранденбургські ворота, м.Берлін


Участь в 3-му Міжнародному Симпозіумі

« ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ТА ОСВІТИ З БІОБЕЗПЕКИ ТА БІОЗАХИСТУ В УКРАЇНІ»

05-07 квітня 2017 р відбувся 3-й Міжнародний Симпозіум «Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в Україні», Київ в рамках проекту Р633 Освіта та поширення знань в Україні за підтримки Міністерства оборони Великобританії, Українського науково-технологічного центру, Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України, Української асоціації біобезпеки під головуванням Президента Української асоціації біобезпеки, голови Комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО України, Академіка Сергія Комісаренка, Національна академія наук України.


В симпозіумі, який відбувся у Київському будинку вчених брала участь доцент кафедри медичної біоетики і деонтології канд. мед. наук Тетяна Толокова з доповіддю «Про  викладання біобезпеки, біозахисту, біоетики у ДВНЗ “ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України”, та участь кафедри медичної біоетикиі деонтології у освітньому проекті Р 633 «Освіта та поширення знань в Україні».

Доц. Толокова Т.І. з професором Malcolm Dandо, Бредфордський Університет, факультет соціальних наук, кафедра Світових досліджень і міжнародного розвитку, куратор проекту Р 633.

Обговорювались актуальні питання пов’язані з наростаючими біозагрозами в умовах стрімкого розвитку сучасних наукових технологій та ризику подвійного використання досягнень медико-біологічних наук.

В основу симпозіуму покладені результати імплементації матеріалів семінарів і симпозіумів в рамках освітнього проекту Р 633 Основною метою проекту «ОСВІТА ТА ПОШИРЕННЯ ЗНАНЬ В УКРАЇНІ» є збір інформації та поширення знань з питань біобезпеки, біозахисту та біоетики серед фахівців у галузі наук про життя, працівників біотехнологічної і фармацевтичної промисловості. Також мають бути підготовлені рекомендації, які будуть передані до Уряду України, зацікавлених міністерств та відомств, щодо стану біобезпеки і біозахисту в Україні. Зокрема, рекомендації для міністерств, які мають вищі навчальні заклади (в першу чергу – до Міністерства освіти і науки України), стосовно необхідності впровадження для студентів біологічних, медичних та аграрних напрямів підготовки обов'язкових навчальних курсів з питань біобезпеки і біозахисту, проблем інформації та матеріалів, які можуть мати «подвійне» використання. Поставлені в проекті «Освіта та поширення знань в Україні» завдання включатимуть: розробку рекомендацій та навчальних модулів з біозахисту, біобезпеки та біоетики для підготовки спеціалістів у галузі наук про життя, а саме медичних, біологічних та аграрних наук; створення та подальшу підтримку Інтернет сторінки. З метою вдосконалення та ініціювання впровадження розроблених матеріалів у навчальний процес, матеріали проекту будуть представлені на регіональних семінарах та міжнародних конференціях в Україні.

     Учасників Сипозиуму привітала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Сучасні й майбутні досягнення в галузі біотехнології принесли і принесуть багато користі людству, тваринам і рослинам – однак, ці досягнення також спричинюють ризики, які ми повинні усвідомлювати, а також гарантувати те, що такі ризики не завдадуть ніякої шкоди.

Для того, щоб відповідальна поведінка стосовно всіх аспектів біологічного захисту стала невід’ємною нормою медико-біологічних і пов′язаних з ними наук, необхідно здійснювати численні розробки у напрямку підвищення рівня обізнаності, покращення освіти і практичної діяльності серед наукового співтовариства.

Отримані на Сипозиумі знання впроваджено в курс лекцій, практичних і семінарських занять на кафедрі медичної біоетики і деонтології.


Доц. Толокова Т.І. з керівником державної установи "Українського науково-дослідного протичумного інституту імені І.І.Мечнікова Міністерства Охорони Здоров'я України» Диким Євгеном Олександровичем.