Інститут кураторів


Подаруй дитині свято 

Напередодні світлого свята Великодня серця наповнюються щирими почуттями надії і любові, бажанням дарувати щастя та добро. Викладачі кафедри медичної біоетики та деонтології і студенти 10 кураторської групи медичного факультету взяли участь у благодійній програмі «Від Серця до Серця», що покликана дарувати радість дітям-сиротам, вихованцям та випускникам державних інтернатних закладів Тернопільської області, ознайомлювати дітей з українськими традиціями релігійних свят, надавати матеріальну допомогу.


Викладачі кафедри медичної біоетики та деонтології і студенти 10 кураторської групи медичного факультету

Участь у благодійних акціях несе важливий етичний досвід, дозволяє навчити молодь діяльно відгукнутися на проблеми іншої людини, закладає навички емпатичної поведінки у суспільстві. Приємно відзначити, що ідея подарувати свято діткам із Тернопільського обласного спеціалізованого комунального дитячого будинку "МАЛЯТКО" викликала щире зацікавлення і душевний поклик у студентів. Метою акції було принести радість Великодня у життя дітей, поспілкуватися з ними, потішити їх подарунками.


 Студенти 10 кураторської групи медичного факультету

 На зібрані кошти студенти зробили подарунки для кожної дитини, а також передали закладу необхідні речі та продукти харчування.


Студенти 10 кураторської групи медичного факультету

В серцях назавжди лишилися щирі посмішки, часточка подарованого душевного тепла і надії на краще.


Студенти 10 кураторської групи медичного факультету


Без минулого немає майбутнього

Кожен із нас повинен знати історію свого народу, своєї держави, славне буття наших пращурів. Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа. Хто з нас, не знаючи історії, зможе пояснити, чому українці так шанують землю, а працю на ній називають священною; чому вінок і писанка мають таке глибоке символічне значення для нашої культури; чому наша мова послуговується літерою «ї», якої немає в жодній іншій мові світу? Той, хто не знає національної історії, ніколи не зможе зрозуміти свого народу й діяти на його благо.

  Ще у козацькі часи, де б не будували Запорізьку Січ, у її центральній частині завжди споруджували церкву Богородиці, яку козацтво вважало своєю заступницею. Тричі на рік збиралася козацька рада - на Різдво, Великдень та Покрову. Ось чому Покрова здавна вважалося важливим козацьким святом.

     Через кілька століть багато козацьких традицій перейняли вояки армії УНР та УПА, які також називали себе козаками. Вони безумовно вважали себе вільними людьми, без примусу ставали партизанами, мали схожу мету боротьби, але вже відповідно до свого часу.

У 1947 р. Українська Головна Визвольна Рада вибрала свято Покрови днем утворення військових частин ОУН - УПА.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.

Цього року указом президента України свято Покрови Пресвятої Богородиці стало державним офіційним святом дня захисника України.

З нагоди цього свята студенти ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України відвідали Тернопільський обласний музей політв’язнів і репресованих. 


Незабутню екскурсію провів старший науковий співробітник музею Орест Савка.

       Він запросив студентів оглянути камери та карцери,  пройтися моторошним шляхом в’язнів і дізнатись чимало страшних історій, що тут відбувалися.

Пан Орест розповів, що раніше це був звичайний житловий будинок, але після приходу «червоних визволителів»,  у Тернопіль радянська влада створила у підвалах даного приміщення політичну в’язницю, де допитувала і катувала політичних в’язнів. 

 
Старший науковий співробітник музею Орест Савка.

       Науковий співробітник показав коридор слідчого ізолятора, через який водили на допити. Коли двох в’язнів вели назустріч один одному, то комусь накидали покривало на голову, щоб ті не обмінялись якимись знаками.

Пан Орест розповів про «першого українського політв’язня» - кошового отамана Запорізької Січі Дмитра Вишнівецького, утворення і діяльність УПА.

Старший науковий співробітник музею Орест Савка.

        Ознайомилися студенти і з біографіями очільників української національно-визвольної боротьби ХХ століття, Євгена Коновальця, Степана Бандери та Романа Шухевича.

Юнаки та дівчата оглянули карцери-одиночки та «мокрі» карцери, де у цілковитій темряві, тремтячи від холоду, в’язні  проводили місяці свого життя.

           Макет концтабору, що представлений у музеї відкривавав страшні сторінки української історії.

      Безліч матеріалів, у музеї розповідали про діяльність ОУН-УПА.

Студентів ТДМУ глибоко вразила розповідь екскурсовода, яка захоплювала  дух та дала можливість здійснити екскурс у героїчне минуле нашого народу.


            

 Макети зрої в руках юних медиків задовільнили їх цікавість та підняли настрій після тривожної розповіді екскурсовода.           

Екскурсію організувала куратор 22 групи 1 курсу, медичного факультету Стахурська Ірина.


Ніщо так не заряджає людей позитивом, як посмішка,

сміх і хороші емоції…

Студенти 33 групи медичного факультету разом із куратором Зарічною Ольгою відвідали в  тернопільському драмтеатрі прем’єру комедійної вистави «Тітка Чарлі» за п’єсою англійського драматурга Брандона Томаса. 


Студенти 33 групи медичного факультету

«Тітка Чарлі» - добра стара комедія, яка не втрачає своєї актуальності навіть крізь століття. Саме тому подібні вистави будуть актуальні завжди і всюди,  і саме тому варто приходити до театру за черговою порцією чудового настрою.


Відвідування театру – завжди свято

З театром пов'язані радість, веселощі, яскраві та незабутні враження, нові почуття. 17 лютого студенти 10 групи медичного факультету разом із куратором Коваль Марією відвідали Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Тараса Шевченка, де мали можливість переглянути музичну комедію «Гуцулка Ксеня».


Студенти 10 групи медичного факультету

Гуцульський колорит, яскраві масові сцени, іскрометний гумор, запальні танці, співи, мелодійна музика Ярослава Барнича не залишив нікого байдужим. Студенти 10 групи медичного факультету


Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Та прийдуть до тебе три празники в гості:

Що перший же празник –Святеє Різдво,

А другий же празник – Святого Василя,

А третій же празник – Святе Водохреще…

 

Традиції українського Різдва унікальні і старовиною своєю досягають тисячоліть. Одним із найяскравіших древніх звичаїв є вертеп.

Тому 14 cічня на свято святого Василя студенти 10 групи 1 курсу медичного факультету разом із куратором доцентом Коваль Марією відвідали різдвяний вертеп у церкві Святого Апостола Петра, який є найбільшим в Україні.


Студенти 10 групи медичного факультету

Святкову шопку у цьому храмі щороку  вдосконалюють та збільшують. Цьогоріч його розміри 20 на 40 метрів. У центрі шопки – новонароджений Ісус, а навколо розгорнулося селище з людьми, звірятами і птахами.


Студенти 10 групи медичного факультету

        Додаютьнові елементи, більшість з яких - рухомі: Святий Франциск б’є у дзвін, у стійлі рухають головами осел та віл, янголи сокирою та пилкою розрізають колоду, плавають човни, крутиться новорічна карусель.


Студенти 10 групи медичного факультету

Новою у цьому році є експозиція з воїнами АТО.


 
Студенти 10 групи медичного факультету

Колядки, щедрівки, віншування та засівання. Також студенти відвідали фестиваль вертепів, який у цей день теж вібувався на території монастиря братів-францисканців. Участь у ньому взяли вертепи і колядники міста та області.


Студенти 10 групи медичного факультету

Від того, як ми шануватимемо традиції своїх предків, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє рідної України. Прості речі рятують життя

У Тернополі підвищився рівень захворювання на ГРВІособливе місце серед яких належить грипу. Грип справедливо називають королем інфекцій, беручи до уваги його повсюдне поширення, щорічні спалахи, епідемії, негативні соціально-економічні наслідки, несприятливий вплив на конкретну людину і суспільство в цілому. Все це робить актуальним проведення своєчасних профілактичних заходів спрямованих на запобігання поширення інфекції і проникнення її в організм людини.

Тому з студентами кураторських груп була проведена бесіда на тему «Профілактика грипу та ГРВІ в студенському колективі».

Кураторські групи разом із кураторами


Молодь проти паління

«Тютюн заважає розумовому

 розвитку та одурманює народ»

Оноре де Бальзак

Сучасна молодь вступає в життя не тільки в період бурхливого розвитку науки й техніки, й у період негативного впливу ряду чинників, перше місце серед яких посідає куріння, шкідлива дія, якого відчувається не відразу, а поступово. Паління та його вплив на організм стали сьогодні соціальною і медичною проблемою.

Україна посідає перше місце в Європі з тютюнопаління серед чоловіків (66,8 %) та перше місце серед жінок (19,9 %) у країнах СНД. 80 % курців починають палити в підлітковому та юнацькому віці! Сьома викурена цигарка підлітком спричиняє нікотинову залежність…

Відомо, що лише 3% людей, які почали палити, зазвичай здатні кинути. Значна кількість наукових досліджень також підтверджує: людині легше втриматися від цієї поганої звички протягом усього життя, якщо вона не почала курити до 21 року. Тобто профілактика куріння в молодому віці є найрезультативнішою.

Тому на кафедрі медичної біоетики стало вже традиційним проведення із студентами кураторських груп виховних бесід на тему “Профілактика тютюнопаління».

 


 

 10 група 1 курс, медичний факультет ( куратор Коваль Марія)

33 група 1 курс, медичний факультет ( куратор Зарічна Ольга)

22 група 1 курс, медичний факультет ( куратор Стахурська Ірина)

Реалізація сучасної інформаційно-освітньої програми з профілактики паління в молодіжних колективах  сприятиме формуванню ціннісних установок щодо зміцнення здоровʼя, профілактики захворювань, необхідності боротьби з курінням та утвердження здорового способу життя.


Збереження історико-культурних цінностей

Саме сьогодні, особливо актуальними для нас є збереження духовних цінностей, залучення молоді до вивчення історичної спадщини. Значення історико-культурних надбань важливе як для збереження національної гідності, так і для вирішення багатьох проблем сучасності. Саме тому студенти 33 групи 1 курсу медичного факультету разом із своїм куратором Зарічною Ольгою відвідали одну з культурних перлин Тернопільщини, обласний краєзнавчий музей.

 

Студенти 33 групи 1 курсу медичного факультету в обласному краєзнавчому музеї

 

Музейна експозиція визнана однією з кращих серед краєзнавчих музеїв України. Серед ста сімдесяти тисяч унікальних раритетів, які нині перебувають в розпорядженні краєзнавчого музею Тернополя, знаходяться не тільки унікальні предмети історії і побуту Тернопільщини, а й художні твори відомих майстрів.

 

Студенти 33 групи 1 курсу медичного факультету
 

На першому поверсі розташована експозиція, що малює яскраву картину природи місцевого краю з її численними мешканцями Флори і Фауни. Другий поверх веде в чаруючий час, коли світ ще був дуже молодий і лише починав свій довгий шлях у сучасність. Третій – яскраво описує весь трагізм ХХ століття, коли по землі прокотилося вогняне колесо двох світових воєн, що покалічило мільйони ні в чому не винних життів.

 

Виставковий зал
 

Крім того в виставковому залі будівлі, вхід якого надійно охороняють кам’яні велетні минулого (скіфські баби і надгробні плити), часто змінюють один одного найцікавіші добірки з власних фондів, а також гості з далеких заморських країн в рамках обміну історичними скарбами з закордонними партнерами.

 

Виставковий зал

 

Гордістю музею є численні колекції декоративно-ужиткового мистецтва — художня кераміка і тканини, народний одяг і вишивка, художня обробка шкіри і дерева.

Студенти 33 групи 1 курсу медичного факультету біля І.Я.Горбачевського

Особливо студентам запам’яталася історична пам’ятка присвячена Івану Яковичу Горбачевському, на честь якого названий їхній навчальний заклад.


Шевченківські дні

На кафедрі медичної біоетики і деонтології в рамках заходів з нагоди дня народження генія українського народу –Тараса Шевченка серед студентів кураторських груп проведено бесіду на тему «Великий син великого народу». 

33 група 1 курс, медичний факультет (куратор Зарічна Ольга)


10 група 1 курс, медичний факультет (куратор Коваль Марія)


Здоровий спосіб життя 

Не можна не відзначити зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаємо замислюватися, що спосіб життя, який зараз ми ведем, не кращим чином позначається на нашому здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою. Турбота про своє здоров'я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя.

Саме тому куратор Зарічна Ольга для студентів 2 та 1 групи І курсу медичного факультету провела виховну бесіду на тему: «Виховання поваги до здорового способу життя серед студентської молоді».

 1 та 2 групи 1 курсу, медичного факультету (куратор Зарічна Ольга)


Куріння – проблема молоді

Куріння є одним з найбільш поширених і масовою у світовому масштабі звичкою, що наносить утрату, як здоров'ю окремої людини, так і суспільству в цілому. У куріння залучені практично всі верстви населення і що найнебезпечніше жінки і юнацтво. Це соціальна проблема суспільства, як для тієї, що його палить, так і для некурящої частини. Для першої - проблемою є кинути палити, для другої -уникнути впливу суспільства, що палить, і не «заразитися» їх звичкою, а також — зберегти своє здоров'я від продуктів куріння.

Тому на кафедрі медичної біоетики стало вже традиційним проведення із студентами кураторських груп виховних бесід на тему “Профілактика тютюнопаління».

                1 та 2 групи 1 курсу, медичного факультету (куратор Зарічна Ольга)


Профілактика ГРВІ і грипу. Як уникнути застудних захворювань?

З настанням холодів все більше людей звертається до лікарів з ознаками застуди, яка частіше викликається різноманітними вірусами. Симптоми, які викликаються цими збудниками дуже схожі, тому вірусні захворювання дихальної системи були об’єднані в групу гострих респіраторних вірусних захворювань (ГРВІ).

Особливе місце серед ГРВІ належить грипу.

Досить простим і ефективним методом профілактики ГРВІ залишається дотримання рекомендацій по підвищенню стійкості організму до інфекцій, а також профілактики можливих імунних порушень.

Саме тому куратори 1 та 2 групи медичного факультету доц. Березовський О.І. та асист. Зарічна О.Й. провели бесіду на тему «Профілактика ГРВІ і грипу. Як уникнути застудних захворювань?»1 та 2 групи 1 курсу, медичного факультету (куратори Зарічна Ольга та Орест Березовський)


«Всесвітній день боротьби зі СНІДом»

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.


Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Саме тому куратор 2 групи медичного факультету Зарічна Ольга провела із своїми студентами бесіду стосовно проблематики ВІЛ/СНІДу.

2 групи 1 курсу, медичний факультет (куратор Зарічна Ольга)


«Миколай про тебе не забуде»

У рамках акції «Миколай про тебе не забуде» 2-12 грудня цього року в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського відбувся збір подарунків для маленьких тернополян з малозабезпечених сімей.

Мета організаторів – допомогти кожному наслідувати гарний приклад діянь Чудотворця та принести свято, радість, віру в чудеса з подарунками та вітаннями у багатодітні та малозабезпечені сім’ї.

Саме тому студенти 2 групи медичного факультету були активними помічниками святого Миколая. Вони організували для малечі подарунки у вигляді кольорових олівців, фарб, фломастерів та розмальовок, тим самим подарували дітям щастя і відчуття свята.
 «Духовні зустрічі»

17 лютого виповнюється 125-та річниця від дня народження митрополита, предстоятеля Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого – духовного провідника українців. Він підтримував відновлення української державності та піклувався про розвиток нашої культури та духовності. В Україні 2017 рік оголошено роком вшанування пам’яті цього видатного українського діяча.


З метою вшанування пам’яті цієї великої людини в бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася зустріч студентів з вікарієм Тернопільсько-Зборівської архієпархії, доктором церковної історії отцем Віталієм Козаком, який розповів про багатогранну постать патріарха. Захід відбувся в рамках проекту «Духовні зустрічі».


Організував захід Центр виховної роботи та культурного розвитку ТДМУВечір, присвячений 60-річчю університету

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачеського 28 лютого 2017 року з нагоди 60-річчя ТДМУ організували вечір «Історія університету: як це було», який відбувся в читальній залі бібліотеки нашого вишу.Цікаво спостерігати за життям університету крізь призму років. А ще цікавіше бути свідком творення цієї історії. Спогадами про студентські роки з молоддю поділилися гості вечора – відомий вчений-патофізіолог, доктор медичних наук, професор, академік академії Української екологічної академії наук Василь Васильович Файфура та знаний хірург, науковець, літератор, громадський діяч, кандидат медичних наук  Орест Іванович Березовський.


Кандидат медичних наук, доцент кафедри медичної біоетики і деонтології  Орест Іванович Березовський про свою студентську юність теж згадував з ніжністю. Нині він відомий хірург, письменник і громадський діяч. Але день, коли вперше переступив поріг ТДМУ, пам’ятає до дрібниць, наче то було вчора.


Орест Іванович розповів про кумедні випадки зі студентського життя – нелегкого, зате цікавого і веселого. 


Шевченківські дні

Традиційно на початку березня на кафедрі медичної біоетики і деонтології вшановують пам’ять геніального українського письменника, художника, борця за свободу нашої країни – Тараса Шевченка. Його творчість – це основа нашої національної самоідентичності, а сам Кобзар – духовний орієнтир для кожного свідомого українця, невід’ємна частка культурного буття нації.

Саме тому, куратор Зарічна Ольга серед студентів 2 групи медичного факультету провела бесіду на тему «Великий син великого народу».ĉ
кафедра Медичної біоетики та деонтології,
6 жовт. 2016 р., 02:32
ĉ
кафедра Медичної біоетики та деонтології,
11 жовт. 2016 р., 01:43